DSC_0064

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Kamieniu Pomorskim wzięli udział w dniach 13-18 września w projekcie edukacyjnym „I Ty zostaniesz Olimpijczykiem” współfinansowanym ze środków otrzymanych od Ministra Edukacji Narodowej, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chemiczne i Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, do którego zostały zakwalifikowane 24 gimnazja z całego kraju.

DSC_0072

Uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Zuzanna Gołdyn kl. III b, Justyna Zalewska kl. III c, Mateusz Boboryko kl.IIIa, Robert Szumilas kl. II a, uczestniczyli w 5 dniowych warsztatach składających się z zajęć laboratoryjnych chemii nieorganicznej i organicznej-dających możliwość samodzielnego eksperymentowania. Opiekunem grupy była Małgorzata Florkowska nauczyciel chemii.

DSC_0103

Uczniowie brali udział w bloku ćwiczeń rachunkowych, które wpływają na rozszerzenie spektrum rozwiązywanych zadań. Wzięli również udział w warsztatach psychologicznych, które umożliwiły zwiększenie kompetencji interpensjonalnych, zwłaszcza w zakresie pracy w grupie, asertywności oraz radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.

Opiekun : Małgorzata Florkowska