25 lutego br. w golczewskim GOKiS-ie odbył się I Turniej Tenisa Stołowego o Prądownicę Prezesa ZOSP RP w Golczewie. Do rywalizacji przystąpiło 27 zawodników, 25 zawodników z jednostek OSP Gminy Golczewo oraz Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk i Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Kamieniu Pomorskim – druh Michał Opowicz.

Po rozlosowaniu numerów startowych zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Już pierwsze mecze pokazały, że poziom zawodów będzie bardzo wysoki i niezwykle wyrównany. Często było słychać oklaski innych zawodników po pięknych i zaciętych akcjach. Po rozegraniu 30 pojedynków wyłonieni zostali finaliści – Krzysztof Wyka – przedstawiciel OSP Golczewo oraz Bartosz Wołoszyn – zawodnik OSP Kozielice. Po zaciętym pojedynku zwycięzcą turnieju okazał się Krzysztof Wyka.

Poszczególni zawodnicy zdobywali również punkty wliczane do klasyfikacji drużynowej – 3 pkt za zwycięstwo 2:0 oraz 2 pkt za zwycięstwo 2:1, 1 pkt za porażkę 1 pkt. W końcowej klasyfikacji zwycięzcą turnieju w klasyfikacji drużynowej okazała się drużyna OSP Kłęby zdobywając 24 pkt. Druga drużyna zdobyła 23 pkt (OSP Golczewo), a trzecia 22 pkt (OSP Wysoka Kamieńska) – więc poziom zawodów faktycznie była bardzo wyrównany.

Po zakończeniu wszystkich spotkań  zostały wręczone pamiątkowe puchary i dyplomy w tym:
1.    Prądownicę Prezesa OSP RP w Golczewie dla Krzysztofa Wyki
2.    Trofeum dla zwycięzcy drużynowego – OSP Kłęby
3.    Puchar Burmistrza Golczewa – dla Agnieszki Kaługa

Całość zawodów została rozegrana w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze. Za ufundowanie nagród bardzo dziękujemy Prezesowi Zarządu Powiatowego OZSP RP w Kamieniu Pomorskim – Michałowi Opowicz oraz Burmistrzowi Golczewa  – Andrzejowi Danielukowi. Do zobaczenia na II Turnieju Tenisa Stołowego o Prądownicę Prezesa ZOSP RP w Golczewie.

UM w Golczewie