19 października w Tychowie odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Startowało 21 najlepszych szkół z poszczególnych powiatów. Zawody rozpoczęły się od startów dziewcząt. Trasa była trudna ze względu na urozmaicony i mokry teren. Jednak, mimo trudnych warunków i zaciętej rywalizacji dziewczynki po raz pierwszy w historii Naszej Szkoły zdobyły brązowy medal Mistrzostw Województwa.

Największą odwagą musiała wykazać się pierwsza zawodniczka – Ewa Kozaczuk wyprowadzając sztafetę na czołową pozycję, dając motywację do walki kolejnym koleżankom: Laurze Czach i  Mai Gabryszak. Po odebraniu pałeczki od Oli Bogdanowicz na 4 pozycji w zawodach debiutowała Wiktoria Stasal. Po jej biegu wszyscy odetchnęli z ulgą bo później pałeczkę przejęła doświadczona zawodniczka – Bibiana Zienkiewicz, która z 5 pozycji wyprowadziła drużynę na 3 miejsce. Dalej w kolejności biegały: Julita Andruszkiewicz, Amelka Mazur, Estera Przybylinska i piękną walką na 3 pozycji finiszowała Ola Kozaczuk. Cała drużyna wraz z zawodniczką rezerwową – Natalią Rybarczyk otrzymała brązowe medale i puchar dla Szkoły.

Chłopcom w tym roku szczęście nie dopisało i uplasowali się na 15 pozycji. Byli to: Miłosz Gałwiaczek, Bartek Nowak, Kuba Pawełczuk, Adam Południak, Miłosz Struski, Maciej Lewandowski, Kuba Dominik, Hubert Trawniczek, Mateusz Przybylski, Igor Pałosz, Bartek Welsz. Opiekunowie Joanna Wielechowska, Katarzyna Hędrzak dziękują swoim podopiecznym za wysiłek, wolę walki i życzą im dalszych sukcesów, a rodzicom dziękują za współpracę, szczególnie Państwu Czach, którzy dopingowali drużynom i wykonali pamiątkowe zdjęcia.

Joanna Wielechowska
Katarzyna Hędrzak