Rada Miejska w Kamieniu Pomorskim, w trakcie najbliższej sesji zdecyduje o nadaniu tytułu honorowego obywatela Kamienia Pomorskiego Panu Henrykowi Masłowskiemu – dowiedziała się redakcja portalu kamienskie.info. Masłowski to osoba nietuzinkowa, przez blisko 40 lat związana z samorządem, społeczny opiekun zabytków i wychowawca wielu pokoleń mieszkańców. 

Henryk Masłowski to historyk-regionalista, nauczyciel i wychowawca kilku pokoleń Kamienian, postać dobrze znana mieszkańcom naszego miasta. Przez blisko 40 lat był związany z kamieńskim samorządem i sprawował mandat radnego. Jest osobą, która najdłużej sprawowała mandat w powojennym polskim Kamieniu. Był zastępcą oraz kilkakrotnie przewodniczącym Rady Miejskiej w okresie 1995-1998, 2002-2003 i 2006-2010.

Przez lata angażował się również w organizację międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. Za swoją wieloletnią działalność społeczną został w 2012 roku wyróżniony nagrodą Złotej Wstęgi Ziemi Kamieńskiej. Od 1991 roku Rada Miejska w Kamieniu Pomorskim nadała osiem tytułów honorowego obywatela Kamienia Pomorskiego.