Podopieczni Krzysztofa Gustera pokonali Sowiankę Sowno 3:1. Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Robert Żywulski.

Na pierwsze trafienie przybyli na stadion w Stuchowie sympatycy piłki nożnej czekali do 18. minuty. W polu karnym gości faulowany był jeden z zawodników Korony. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a do futbolówki podszedł Robert Żywulski. Nie wykorzystał on jednak rzutu karnego, jego intencje wyczuł Rafał Raszewski.

Golkiper Sowianki skapitulował jednak po dobitce Żywulskiego i gospodarze prowadzili 1:0. 22. minuta do świetna asysta Dawida Pawłowskiego i kolejne trafienie Żywulskiego. Sowianka czekała na swoją szansę i nadarzyła się ona w 29. minucie.

W zamieszaniu w polu karnym Jabłońskiego pokonał Piotr Ślęzak. Do przerwy wynik nie zmienił się.

W drugiej połowie gospodarze stwarzali sobie okazje do kolejnych bramek, ale brakowało im szczęścia. Co prawda piłkę do siatki skierował Mateusz Świderski, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. W 86. minucie wynik meczu ustalił Robert Żywulski, zapisując na swoje konto trzecie trafienie.

Ostatecznie Korona wygrała z Sowianką Sowno 3:1, dzięki zwycięstwu lider a-klasy ma już 6 punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli, którym jest zespół z Sowna. W następnej kolejce Korona uda się do Radowa Małego na pojedynek z Radowią.

1:0 – Żywulski
2:0 – Żywulski
2:1 – Ślęzak P.
3:1 – Żywulski

KORONA: Jabłoński – Kondras, Pałka B., Wosiakowski P., Górajski (78′ Branecki), Putyrski (C), Pawłowski (84′ Guster), Rocha (60′ Świderski), Żywulski, Majer (75′ Tarnawski), Stangrycki (60′ Jankowski)

żółte kartki: Pawłowski, Kondras (Korona)