DSC05522Dziś, o godz. 15.00 na stadionie miejskim w Kamieniu Pomorskim rozegrany zostanie mecz piłki nożnej o Mistrzostwo IV ligi pomiędzy Gryfem Kamień Pomorski, a ZKS Kluczevią Stargard. Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Drużyna seniorów IV-ligowego Gryfa aktualnie zajmuje 12 miejsce. Nasi zawodnicy jak dotąd rozegrali trzy mecze ligowe. W pierwszym spotkaniu zremisowaliśmy bezbramkowo z Leśnikiem Manowo – w-ce liderem IV ligi. Tydzień później takim samym wynikiem zakończyliśmy mecz z liderem tej grupy zespołem MKP Szczecinek. Kryzys przyszedł w spotkaniu wyjazdowym, podczas którego w Myśliborzu przegraliśmy z Osadnikiem 3:1.

Drużyna ze Stargardu zajmuje w tabeli miejsce czwarte. Od początku rundy wiosennej Kluczewia przegrała dwa pierwsze spotkania ligowe, w ostatniej kolejce z Piastem Chociwel odniosła pierwsze zwycięstwo.

Podczas sobotniego meczu wspierać będziemy małą Lenkę Wawrzycką, wspierając akcję charytatywną „Uwolnij oczy Lenki”. Wolontariusze będą zbierać pieniądze na operację oczu dziecka.

Cały czas wierzymy i czekamy na pierwsze zwycięstwo naszej drużyny w rundzie wiosennej. W meczu z Kluczevią Stargard wystąpi Damian Karczmarski, który do tej pory odbywał karę za incydent z rundy jesiennej. Dzięki staraniom nowego Zarządu kara została warunkowo zawieszona przez wydział dyscypliny ZZPN na okres 6 miesięcy, a oznacza, że „kamieński niedźwiedź” zasili szeregi drużyny.

Daniel Klamborowski
Gryf Kamień Pomorski