P1110131

We wtorek 11.10.2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie wzięli udział w grze miejskiej „W pogoni za historią. Odkrywamy tajemnice Golczewa”. Gra została przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie. Odbyła się ona w ramach obchodów Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2016. Jej realizację wsparł Urząd Miejski w Golczewie.

P1110173

Dzieci i młodzież walczyli o zwycięstwo w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie IV, V i VI klas Szkoły Podstawowej stanęli do wspólnej rywalizacja, podobnie jak uczniowie wszystkich klas Gimnazjum. Do walki stanęły klasy w pełnym składzie, każda z nich w trakcie gry była pod opieką nauczyciela.

P1110180

Na wszystkie klasy czekała zestaw startowy, w którym znajdowała się m.in. mapa trasy gry. Każda z klas pokonywała tą samą trasą, na której znalazło się 5 stacji z zadaniami dla uczestników (zadania dostosowane były do kategorii wiekowych). Dotyczyły one historii Golczewa, golczewskiej legendy oraz zabytków miasta. Za poprawne ich rozwiązanie klasy otrzymywały zieloną żabkę. Na mecie sprawdzana była ilość zebranych w trakcie gry żab. Liczył się także czas przejścia gry. Zwyciężyły drużyny, które pokonały trasę w najkrótszym czasie zdobywając jednocześnie największą ilość żab. W kategorii klas IV – VI Szkoły Podstawowej I miejsce zdobyła klasa VI A, która zdobyła 5 żab i pokonała grę w ciągu 27 minut. Z kolei w kategorii Gimnazjum bezkonkurencyjna okazał się klasa I C – pokonała ona trasę w ciągu 20 minut i zdobyła 4 żaby.

P1110196

Gra została bardzo pozytywnie odebrana przez uczniów. Wszyscy bawili się doskonale. Pogoda może nie była idealna, bo tego dnia piękna złota jesień ominęła nasz region szerokim łukiem, ale przynajmniej nie padało i nikt nie zmókł, a entuzjazm dopisywał, zarówno uczestnikom, jaki i realizatorom do samego końca.

P1110229

Rozdanie pamiątkowych dyplomów i pucharów dla zwycięskich klas odbyło się w środę w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie. Zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za świetną zabawę.

GOKiS