Koło Emerytów i Rencistów z Walimia gościło w naszej gminie od 23 do 28 czerwca 2017 r. Przy bardzo przyjaznej współpracy między naszymi gminami chętnie i często są organizowane przez Koła Emerytów i Rencistów z Walimia i Wolina wycieczki, których celem jest nie tylko zwiedzanie, ale też wspólna integracja i wymiana doświadczeń.

Koło Emerytów i Rencistów z Walimia zakwaterowanie miało w Wisełce, spędzali czas nad morzem ale nie tylko. Przez panią Bożenę Marzec została zorganizowana wycieczka do Trzebiatowa gdzie z przewodnikiem zwiedzali Muzeum Pałacowe nad Młynówką, podziwiali Stare Miasto i Kościoły. Kolejną atrakcją były „Dni Wolina”, podczas których zorganizowane zostało przez Zarząd Z.E.R. i I. w Wolinie biesiadowanie przy muzyce na żywo.

W poniedziałek natomiast spotkano się przy  ognisku na terenie Ośrodka „Eden” w Wisełce.  Na zaproszenie przewodniczącej Koła z Walimia, uczestniczył w nim również  pan Burmistrz Wolina i Zarząd Z.E.R. i I. w Wolinie . Wtorkowe popołudnie goście z Walimia spędzili w  Muzeum Regionalnym im. A. Kaubego, które było zaproszeniem od pana Burmistrza Wolina. Gości w muzeum przywitał pan dyrektor Ryszard Banaszkiewicz, ciekawie opowiadając o historii Wolina.

Po zwiedzaniu Muzeum wszyscy udali się do Recławia gdzie odbyło się spotkanie przy muzyce zorganizowane przez Zarząd Z.E.R. i I z w Wolinie. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście  pan Burmistrz Wolina, sołtys Recławia W. Judkiewicz oraz kierownik Opieki Społecznej M. Klimkowska. Potrawy oraz ciasta przygotowały panie z zarządu, komisji kulturalnej, oraz członkowie Związku. Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale przy muzyce DJ Michała W środę rano goście opuścili gminę Wolin udając się w długą podróż powrotną do Walimia.

Przewodnicząca  Z.E.R. i I w Wolinie Bożena Marzec
Agnieszka Pawełczyk