GOLCZEWSKI EVENT SZTUKI ULICZNEJ

Już w najbliższy weekend (18-19.11) w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie odbywać się będzie dwudniowe święto sztuki ulicznej. Całe wydarzenie organizowane jest z inicjatywy nieformalnej grupy młodych miłośników kultury Hip Hop „Street Artist” z Golczewa, którzy zdobyli dotacje na realizację wydarzenia podczas konkursu na inicjatywy lokalne organizowanego przez GOKiS.

Podczas planowanego wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w dwóch rodzajach warsztatów:

Warsztaty graffiti, które poprowadzi Maciej „KREDA” Jurkiewicz – szczeciński artysta, grafik zajmujący się malowaniem Graffiti i szeroko pojętego Street Artu. Jego prace stają się integralną częścią otoczenia, w którym egzystują. Na swoim koncie ma udział w wielu imprezach w całej Polsce takich jak The Tall Ships’ Race w Szczecinie, Duch pokolenia JP2 organizowane przez Centrum Myśli Jana Pawła w Warszawie, Meeting of Styles w Łodzi, Bełchatowie i Lublinie. Współpracuje z ośrodkiem Monarowskim mieszczącym się w Babigoszczy, prowadząc warsztaty artystycznie z młodzieżą jak i udzielając się w licznych działaniach ośrodka (spektakle, koncerty, teledyski). Podczas warsztatów w Golczewie zostanie stworzony wyjątkowy mural w przestrzeni publicznej.

Warsztaty „Rap jako część kultury Hip Hop” poprowadzi Michał Pakuła – „JESZ” – szczeciński raper, muzyk, producent oraz aktywista hip hopowy z dziesięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów z młodzieżą, których celem jest rozwój 5 element Hip Hopu jakim jest WIEDZA. Sam aktywnie działa na scenie rapowej. Współpracował z takimi osobami jak : Łona, Te-Tris, Bisz, Oer czy Dj Twister i wiele innych. Jest częścią ekipy Catch The Flava, która od wielu lat tworzy największy obóz hip hopowy w Polsce. Ma na koncie 10 albumów studyjnych oraz grubo ponad 100 projektów warsztatowych od spektakli teatralnych, przez filmy krótkometrażowe do działań rozwojowych. Warsztaty w Golczewie mają na celu poszerzenie wiedzy na temat kultury hip hop i pokazanie rozwoju rapu jako jednego z jej elementów. Na przykładach zostanie pokazane jaką rap przeszedł drogę od strony techniki i treści. Zajęcia mają za zadanie spojrzeć trochę szerzej na rap jako sposób na wyrażanie siebie i przybliżyć pewne techniki , które rozwiną umiejętności uczestników.

Całe wydarzenie zostanie zwieńczone pokazem finałowym w sobotę (19.11) o godz. 18:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie, podczas którego zaprezentowane zostaną efekty warsztatów jak również odbędzie się koncert lokalnych grup hip hopowych.

Udział w warsztatach i w wydarzeniu finałowym jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich chętnych powyżej 11 roku życia do wzięcia udziału w pierwszym Golczewskim Evencie Sztuki Ulicznej!

Dofinansowano w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne.

GOKiS