Rzeczona informacja znalazła się na drzwiach incydentalnie, poza naszą kontrolą – informuje w odpowiedzi na nasze zapytanie Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie. Chodzi o reklamę szkoły nauki jazdy radnego Jaromira Marksa. Jak dodają urzędnicy, GOKiS nie udostępnia przestrzeni reklamowej, ani odpłatnie, ani za darmo. Kto w takim razie powiesił plakat? 

– Ile trzeba zapłacić i gdzie należy się zgłosić, aby móc powiesić swoją reklamę na drzwiach gminnej instytucji? Jak to możliwe, że co jakiś czas wisi tam tylko reklama nauki jazdy Pana Radnego? – dopytuje jeden z naszych Czytelników.

Chodzi o siedzibę Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie, oraz reklamę nauki jazdy radnego Jaromira Marksa. Na nadesłanym przez naszego Czytelnika zdjęciu, faktycznie tylko reklama radnego wisi za szybą. Na plakacie możemy znaleźć ofertę szkoły jazdy oferującą kurs za cenę 1300 złotych.

Kto ją tam umieścił? Ile kosztowała radnego reklama? Czy powierzchnie mogą wykorzystywać także inni przedsiębiorcy? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

Nie udostępniamy przestrzeni reklamowej, ani odpłatnie, ani darmowo. Na drzwiach GOKiS zwyczajowo wieszane są ogłoszenia instytucji, gminy lub partnerującym nam jednostkom (OPS, ZSP w Golczewie, Stowarzyszeń). Nie spotkaliśmy się dotychczas z zapytaniem o możliwość powieszenia reklamy, czy ogłoszenia komercyjnego. Rzeczona informacja znalazła się na drzwiach incydentalnie, poza naszą kontrolą – informuje Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie