Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz w trakcie sesji odnosił się do publikacji Dziennika Gazety Prawnej, mówiącej o tym, że Państwo nie wypełnia swoich zobowiązań wobec samorządów przekazując o 100 miliardów złotych za mało

100 kilometrów nowych dróg do utrzymania, naprawiania i zarządzania otrzymała „w prezencie” od Powiatu Kamieńskiego oraz Wojewody Zachodniopomorskiego gmina Wolin. Do budżetu samorządu nie trafiły jednak żadne dodatkowe środki na ten cel. – W tej chwili odwołujemy się od tych decyzji do stosownej komisji starając się zmienić lub chociażby odwlec decyzję. Nie ulega wątpliwości, że stan dróg jest problemem, a na utrzymanie dodatkowych po prostu nie ma pieniędzy. Rząd zapewnia, że znajdzie środki pomimo wycofania się z dopłat do paliwa. – podkreślał Eugeniusz Jasiewicz.

Chodzi m.in. o drogi gruntowe, miejskie czy dawne odcinki starej drogi krajowej nr 3. – W tej chwili odwołujemy się od tych decyzji do stosownej komisji starając się zmienić lub chociażby odwlec decyzję. Nie ulega wątpliwości, że stan dróg jest problemem, a na utrzymanie dodatkowych po prostu nie ma pieniędzy. Przyjęliśmy pracownika, biegłego w zakresie dróg i teraz w przeciągu trzech miesięcy zostanie wykonana inwentaryzacja i przegląd wszystkich odcinków. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i Powiat przekazały nam drogę Parłówko – Troszyn z dwoma działkami, które przechodzą przez tereny prywatne. Szukamy właścicieli w dokumentach sprzed 40 – 50 lat i staramy się wszystko uporządkować – tłumaczy Burmistrz Wolina.

Mimo to, w Wolinie nie załamują rąk. 11 sierpnia, tamtejszy samorząd podejmie decyzję w sprawie przekazania niezbędnych środków własnych do uzyskania 80% dofinansowania w wysokości 665 tys. złotych na przebudowę drogi wewnętrznej w Uninie.