POZAR KAMIEN POMORSKI

W związku z uprawomocnianiem się wyroków o odszkodowania dla ofiar i poszkodowanych w pożarze hotelu socjalnego na najbliższej sesji Rady Miejskiej, Burmistrz  Gminy Kamień Pomorski zwróci się z prośbą do Rady Miejskiej o zgodę na zwiększenie corocznego kredytu odnawialnego z 1,5 do 2,5 mln złotych.

Chcemy zwiększyć kredyt w rachunku bieżącym o kwotę miliona złotych z przeznaczeniem na wypłatę zadośćuczynień w związku z pożarem jaki miał na terenie naszego miasta w 2009 roku i zasądzanymi odszkodowaniami dla pogorzelców. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie dokładnie określić wysokości odszkodowań, jednak musimy zachować płynność finansową – mówi burmistrz Stanisław Kuryłło.

Pierwsze zasądzone odszkodowania opiewają na kwotę 62,5 tys. zł. Jak szacuje radca prawny gminy Kamień Pomorski, tego typu pozwów może wpłynąć jeszcze około 90. W kolejce oczekuje obecnie 30 spraw, które zostały zawieszone do czasu orzeczenia wyroku dotyczącego winy urzędników. – Jedno z roszczeń może opiewać nawet na 500 tys. złinformuje mec. Patryk Zbroja, dodając że gminę czeka łącznie około 90 pozwów.