DSC04271

Rada Miejska w Kamieniu Pomorskim w najbliższy piątek podejmie decyzje w sprawie zabezpieczenia 309 tysięcy złotych na poczet wypłat zadośćuczynień dla osób poszkodowanych w pożarze budynku socjalnego w Kamieniu Pomorskim oraz na wydatki związane z wypłatą zasądzonego odszkodowania przejętego z mocy ustawy spadku po zmarłym mieszkańcu gminy Kamień Pomorski. 

To dopiero początek drogi dla zadłużonej na 40 mln złotych gminy. Przed samorządem 30 spraw sądowych oraz 45 kolejnych wezwań do zapłaty na łączną kwotę blisko 9 milionów złotych w związku z tragicznym pożarem hotelu socjalnego do jakiego doszło 13 kwietnia 2009 roku. Co ciekawe niektórzy nie byli w żadnej rodzinnej koligacji z ofiarami tragicznego pożaru. Są także roszczenia o odszkodowanie od osób, dla których zmarli to prababcia czy siostry siostrzenicy.

To nie jedyny problem finansowy z jakim będzie musiała zmierzyć się gmina. Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego będą musieli zrzucić się na spłatę długów zmarłego kilka lat temu lokalnego przedsiębiorcy. W kolejce wierzycieli, którym zmarły był winien pieniądze pojawiła się m.in. fiskus. Mężczyzna miał bowiem wpaść na wprowadzaniu do obrotu paliw bez opodatkowania. Łącznie może chodzić o kwotę 1,6 mln zł długów! Do tej pory komornik zgłosił roszczenia i zajął na koncie gminy 122 tys. zł.