Gmina Golczewo ogłosiła przetarg na zagospodarowanie terenu wokół Jeziora Szczucze w Golczewie. Inwestycja ma podnieść walory rekreacyjno-turystyczne. Niebawem pojawią się tam nowe ławy, stoły, śmietniki oraz słupki do cumowania kajaków. Przebudowa obejmie także wykonanie nowego pomostu. 

Na wszystkich działkach, objętych inwestycją pojawi się tzw. mała architektura – słupki do cumowania kajaków, ławo-stół, śmietniki. Planowane jest także postawienie tablicy informacyjno-promocyjnej, dowiezienie ziemi, niwelacja terenu oraz zasianie trawy. Atrakcja będzie miejsce na ognisko, czy pole do gry w siatkówkę. Jedna z działek na której zostaną przeprowadzone prace wzbogaci się o pomost rekreacyjno-cumowniczy, pływającego w systemie modułowym wraz z wyposażeniem dodatkowym.

Pomosty będą zbudowane w systemie modułowym w dwóch wariantach: cumowniczym (o powierzchni całkowitej ok 140 m2, przeznaczonego dla 10 łódek/żaglówek oraz 10 kajaków, z wyposażeniem – drabinki, knagi cumownicze, odbojniki) oraz rekreacyjnym (o powierzchni całkowitej ok 320 m2, również z możliwością cumowania 10 łódek lub kajaków, wyposażonego dodatkowo w stanowisko ratownicze).