Kolorowy bieg, wielkie grillowanie, regaty łodzi monotypowych i piknik pod lipą, dzień flagi oraz konkurs przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Sokoła, msza oraz uroczystości związane ze Świętem Konstytucji 3 maja – to tegoroczny program przewidziany z okazji majówki w gminie Dziwnów.

Wszystko rozpocznie się w przyszłą niedzielę 30 kwietnia. O godz. 11 czas najmłodszym będzie umilać klaun. O 12 rozpoczną się rozgrywane od lat regaty łodzi monotypowych. Od 12.30 ulicami Dziwnowa przebiegnie kolorowy bieg – na starcie, mecie jak i podczas biegu na uczestników będą rozsypywane proszki holi we wszystkich kolorach. O 13 odbędzie się wielkie grillowanie. Jak zapewniają organizatorzy, grillować będą znani szefowie.

2 maja to dzień święta flagi. Po raz piąty w Dziwnowie odbędzie się rywalizacja w ramach konkursu organizowanego przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Sokoła. Sołectwo, które wywiesi najwięcej flag otrzyma nagrodę pieniężną przeznaczoną na potrzeby sołectwa i jego mieszkańców. O godzinie 15 rozpocznie się piknik pod lipą, na który zaprasza Stowarzyszenie „Nasz Dziwnów”.

3 maja o godzinie 12 rozpocznie się uroczysta msza św. za ojczyznę. O 13.15 pod pomnikiem ku czci żołnierzy polskich odbędą się doroczne uroczystości z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 maja.