Nowe chodniki na ulicy Strzeleckiej w kierunku baszty oraz na ulicy Spółdzielczej to dwie z kilku mniejszych planowanych inwestycji, jakie zamierza wykonać gmina Kamień Pomorski. Najważniejsze założenia dotyczą jednak od lat sfatygowanych i zniszczonych ulic Nowoogorodowej oraz Garncarskiej pokrytych betonową trylinką.

W ostatnich dwóch latach staraliśmy się podejmować drobne zadania inwestycyjne, na tyle na ile pozwalał nam program naprawczy. Ułożyliśmy kilka nowych chodników w samym centrum Kamienia, których kontynuacja będzie następowała każdego roku. Można tu wymienić chociażby ulice Mickiewicza, Krótką czy Plac Katedralny. W porozumieniu z powiatem wykonaliśmy chodnik w Sibinie. W tym roku zamierzamy wymienić chodniki na ulicy Strzeleckiej w kierunku baszty oraz na ulicy Spółdzielczej – mówił w rozmowie z naszą redakcją Stanisław Kuryłło.

Burmistrz zapowiedział, że w ramach realizacji poprawy infrastruktury drogowej zostanie przebudowana nawierzchnia ulicy Nowoogrodowej i Garncarskiej.