Burmistrz Golczewa zapowiada ekspansję! Po pierwszych nieudanych negocjacjach w sprawie zbycia udziałów w spółce „Golczewska Woda”, tym razem gmina musi odnieść sukces! – Sporo się napracowaliśmy, pierwszy oferent złożył ofertę która nie odpowiadała naszym warunkom, drugi oferent wycofał się, mam spotkania z Francuzami, z ekipą z Warszawy, dwie firmy są w dalszym ciągu zainteresowane – zapewniał Andrzej Danieluk.

Spółka docelowo ma pobierać, uzdatniać i sprzedawać wodę, produkować napoje bezalkoholowe oraz wody mineralne i pozostałe wody butelkowane. Zbycie udziałów nastąpi w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia. Jak zapewniał podczas jednej z ubiegłorocznych sesji Burmistrz Golczewa, inwestor już jest. Miał on zainwestować miliony w Golczewską Wodę. Zainteresowany „Golczewską Wodą” ma być prezes zarządu spółki Milex – Kazimierz Karapuda.

Czy gminie uda się podbić rynek Golczewską Wodą? Sceptyczny co do całego pomysłu jest Przewodniczący Rady Roman Dorniak – Nie chce pastwić się, ale ile było spotkań, dyskusji, konsultacji na różne tematy – reorganizacji szkoły w Wysokiej czy spółki wodnej. To wszystko jedna wielka fikcja.