Tym razem z pomocą środków PROW powstaną miejsca odpoczynku i rekreacji, utworzone zostaną nowe i rozwiną się już istniejące działalności gospodarcze. Umowy z beneficjentami gwarantujące wsparcie unijne podpisał wicemarszałek Jarosław Rzepa 22 września 2017 r.

– Cieszę się, że dzięki środkom z PROW rozwiną się kolejne działalności gospodarcze oraz powstaną miejsca służące rekreacji i integracji mieszkańców obszarów wiejskich. Gratuluje kolejnym beneficjentom i życzę pomyślnej realizacji zaplanowanych działań – mówił wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Środki PROW wspierają również działalności gospodarcze. Unijna dotacja pozwoli na rozwój firmy Kamieniarskiej z Kamienia Pomorskiego. Właściciel przedsiębiorstwa zakupi nowoczesną maszynę, piłę sterowaną numerycznie, która skróci czas pracy.

– Działalność prowadzę od 40 lat, ale stawiam na nowoczesność. Nowa maszyna zwiększy wydajność, efektywność i jakość – mówił Jan Hybiak właściciel firmy kamieniarskiej.

Świeże powietrze i aktywny wypoczynek sprzyjają dobremu samopoczuciu każdego mieszkańca. W Krąpielu powstanie miejsce służące rekreacji i integracji lokalnej społeczności. Staną tam 4 wiaty stoły oraz ławy. Ćwiczenia w plenerze natomiast będą możliwe w Kolinie, gdzie powstanie siłownia pod chmurką. W Suchaniu natomiast pojawi się możliwość kupna produktów wytworzonych z naturalnych i ekologicznych materiałów, takich jak pasy lędźwiowe z drobinkami bursztynu czy materace wypełnione ekologiczną łuską gryczaną.

Łączna kwota wszystkich działań to prawie 717 tys. zł., dotacja z PROW wyniosła ok. 351 tys. zł.