Kolejny przedsiębiorca z Kamienia Pomorskiego z dofinansowaniem z Urzędu Marszałkowskiego. Firma Jana Hybiaka z Kamienia Pomorskiego z 741 tys. złotych wsparcia na budowę w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Szczecinie.

– To bardzo pracowity koniec roku. Wynika z zaplanowanej realizacji działań na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Przedsięwzięcia te gwarantują rozwój potencjału gospodarczo-ekonomicznego regionu. Inwestycje samorządów idą również w parze z pomysłami firm, które coraz odkrywamy na nowo – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Beneficjenci, do których trafi ponad 40 mln zł, oszacowali wartość swoich inwestycji na prawie 80 mln zł. W Stargardzie i Goleniowie powstaną centra przesiadkowe oraz remontu doczeka się kilka ulic. W pierwszym mieście Towarowa, w drugim I Brygady Legionów i Zakładowa. Firma Kortexim ze Szczecina wdroży nowoczesną technologię produkcji opakowań drewnianych, 4STOL ze Stargardu wprowadzi innowacyjną linię do wytwarzania armatury i mebli łazienkowych, a spółka LRG z Gryfina postawi na specjalistyczna produkcję papieru malarskiego.

Jednym z dofinansowanych jest firma Jan Hybiak Kamieniarstwo z Kamienia Pomorskiego. Przedsiębiorca zamierza zakupić specjalistyczne maszyny i wybudować halę na potrzeby cięcia kamienia naturalnego. Inwestycja ma kosztować 1,5 mln złotych z czego wsparcie województwa to 741 tys. złotych. Hala ma powstać do marca 2018 roku w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Dunikowo w Szczecinie.