Festiwal Muzyki Organowej

Komitet Organizacyjny 52. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i kameralnej w Kamieniu Pomorskim ma zaszczyt zaprosić na koncert finałowy tegorocznej edycji naszego festiwalu, który odbędzie się w najbliższy piątek (26 sierpnia) o godzinie 19.00 w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim.

Koncert w całości poświęcony będzie pamięci zmarłego 14 sierpnia Wojewody Zachodniopomorskiego śp. Piotra Jani, który wraz z Metropolitą Szczecińsko-Kamieńskim oraz Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego objął Honorowy Patronat nad 52. Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim.

W trakcie koncertu usłyszymy muzykę organową w wykonaniu jednego z najwybitniejszych polskich organistów prof. Andrzeja Chorosińskiego oraz kameralną, którą zaprezentuje Orkiestra Kameralna z Prenzlau z solistą, którym będzie gitarzysta młodego pokolenia Krzysztof Meisinger, pod batutą dyrektora programowego kamieńskiego festiwalu prof. Eugeniusza Kusa.

– Pragnę gorąco Państwa zaprosić do udziału w piątkowym koncercie, który odbędzie się we wnętrzu pięknej romańsko – gotyckiej katedry, zapewniającym wyjątkową atmosferę, sprzyjającą zadumie – mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło.