Wiele odsłon polskiej pyry przygotowali organizatorzy III Święta Pieczonego Ziemniaka, które odbyło się w sobotę, 23 września 2017r. na terenach zielonych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Grono pedagogiczne pokazało jak można wykorzystać popularną bulwę, by wywołać uśmiech na dziecięcej buzi. Nauczyciele zaprosili, przybyłych na festyn, na warsztaty plastyczne pt. „ziemniaki – cudaki”. Przygotowali również ziemniaczane wykopki oraz tory przeszkód z ziemniakami na łyżce.

Bibliotekarze wspólnie z członkami Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina” zadbali, by z festynu nikt nie wyszedł głodny. Podawano pieczone ziemniaki z sosem tzatziki, sytą kartoflankę, pieczone kiełbaski. Była też „strawa duchowa” w postaci kiermaszu książek a dla osób lubiących dreszczyk emocji, loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Nauczyciele i rodzice zadbali, by fani słodkości też znaleźli coś dla siebie. Stoły uginały się pod tacami z ciastami, piankami i muffinkami. Jak na festyn na świeżym powietrzu przystało, nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych i konkursów tanecznych. Nad naszą kondycją czuwał Łukasz Szumlewski z Klubu Sportowego „Fala”, który jednocześnie był DJ-em i konferansjerem.

Dla spragnionych trampolinowych wrażeń przy Orliku rozstawiono bajeczny „dmuchaniec-skakaniec”. Podczas festynu za wszelkie atrakcje i kulinarne pyszności można było wrzucić dobrowolny datek do puszki. Zebraliśmy 2110,52 na cele statutowe Stowarzyszenia „Rodzina”. Wszystkim serdecznie dziękujemy za hojność, uczestnictwo i wspólną zabawę. Przygotowania do III Święta Pieczonego Ziemniaka ruszyły pełną parą od kilku tygodni.  Festyn był współfinansowany ze środków Gminy Międzyzdroje w ramach projektu „Klubik rodzinny – od juniora do seniora”, który realizuje Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”.  W przygotowania włączyli się: Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy, Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, OSP Lubin, Klub Sportowy FALA Międzyzdroje.

Wsparły nas następujące firmy i osoby prywatne, którym bardzo dziękujemy: Hurtownia warzyw i owoców Krzysztof Solecki, GABEL Hurtownia opakowań jednorazowych Janusz Dobek, Hotel Aurora Family & SPA, Sklep Wielobranżowy Teresa Wróblewska, sklep Mini Smyk Lidia Woźna, Kwiaciarnia „Tulipan” Małgorzata Wierzbicka, Sklep Wielobranżowy „Pod filarami” Katarzyna Marjańska, Solarium SunMalino, Gabinet kosmetyczny Iwona Aulich, Pani Iwona Mimier, Tyberiusz Jackiewicz , Lunapark Komar Grzegorz Komorowicz, Księgarnia Delfin Grzegorz  Ejsmont, Sklep „Agnes” Agnieszka Tressel – Kwiecień

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”
www.facebook.com/miedzyzdrojskie.stowarzyszenie.rodzina