Ferii zimowe są już za nami, a spędziliśmy ten czas w MDK bardzo aktywnie. Na zajęciach rękodzieła „Kreatywne rączki” dzieci wykonały obrazy na szkle, witraże, kartki walentynkowe i świąteczne metodą Iris Folding, torby malowane pastelami, bransoletki na łańcuszkach charms, mozaikę na drewnianych kubeczkach, zawieszki z folii termokurczliwej, prace drzewiarskie –etui na długopis, Millefiori –czyli ozdabianie doniczek plasteliną. Tradycyjnie odbywały się zajęcia „Bezpieczne ferie z WOPR”, na których dzieci uczyły się zasad bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy.

Poznawaliśmy świat Wolińskiego Parku Narodowego, a dokładniej jego małe części w mikroskopie. Miłośnicy przyrody mieli okazję poznawać atrakcje turystyczne Międzyzdrojów podczas wędrówki na Kawczą Górę. Dzieci podczas zajęć przyrodniczych wykonały oryginalne prace plastyczne z wykorzystaniem naturalnych materiałów, np. kamyków.

W ramach ferii w MDK odbyły się dwa spektakle teatralne „Wilk i zając” oraz „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu Studia Teatralnego „ Krak –Art” z Krakowa, jak zawsze z aktywnym udziałem małych widzów. W czwartek obejrzeliśmy wspaniały film animowany „Balerina” w kinie „Eva”.  W Międzynarodowym Domu Kultury nie zabrakło atrakcji kulturalnych. W piątek zaprosiliśmy dzieci na wspaniały występ orkiestry dętej Wood&Brass Band z towarzyszeniem grupy tanecznej. Wood& Brass Band – zdobywcy prestiżowych nagród w Brazylii, Hiszpanii, Niemczech i Polsce. Na koncercie dzieci poznawały brzmienia poszczególnych instrumentów w orkiestrze dętej, a także inne muzyczne ciekawostki. Barwne muzyczne show, hit za hitem – orkiestra zebrała ogromne brawa. Uwieńczeniem piątku było wyjście do hotelu Aurora, gdzie zagraliśmy w kręgle. Było wspaniale!

Drugi tydzień ferii upłynął pod znakiem zawodów- rozegrano cztery turnieje z nagrodami.  Wyniki prezentują się następująco:  

Szachy:
I miejsce – Bartosz Piorun
II miejsce – Oskar Rochowicz
III miejsce- Natan Makiełkowski

Warcaby – chłopcy

I miejsce -Bartosz Piorun
II miejsce – Marcel Paluch
III miejsce -Filip Tuszyński

Warcaby  –  dziewczęta:
I miejsce – Milena Jabłońsk
II miejsce – Kinga Rębek
III miejsce- Maja Duszyńska

Tenis stołowy – chłopcy

I miejsce -Oskar Rochowicz
II miejsce – Damian Różycki
III miejsce – Konrad Dubako

Tenis stołowy – dziewczęta:
I miejsce – Karolina Różycka
II miejsce – Kinga Rębek
III miejsce – Rozalia Woźniak

FIFA 2017:
I miejsce -Patryk Różycki
II miejsce – Oskar Rochowicz
III miejsce – Damian Różycki

Tradycyjnie w ostatni dzień ferii odbyła się wystawa prac plastycznych, wykonanych przez uczestników zajęć, wręczenie nagród i występy artystyczne. Wszystkim dzieciom dziękujemy za aktywny udział w zajęciach, gratulujemy zwycięzcom turniejów i do zobaczenia za rok!

Międzynarodowy Dom Kultury składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji ferii dla: Pani kierownik i pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach, Hotelu Aurora, dyrektora i pracowników Domu Wczasów Dziecięcych, dyrektora i pracowników Wolińskiego Parku Narodowego, ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Międzyzdrojów.

Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury
Artur Duszyński