IMG_0028

W dniu 28.02.2015r w Hali Widowiskowo Sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet – Fala Women Cup 2015. Honorowy patronat nad imprezą objęła Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów Pani Katarzyna Kutereba-Gnitecka. Do zawodów przystąpiło 8 zespołów a turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Od samego początku turniej okazał się wielkim sukcesem organizacyjnym jak i sportowym. Drużyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony prezentując otwartą i efektowną grę. Nie brakowało pięknych goli jak i efektownych parad bramkarskich. Z bardzo dobrej strony pokazały się piłkarki Fali Międzyzdroje, dla których był to pierwszy występ w halowym turnieju i to jeszcze przed własną publicznością. Trenerzy Łukasz Szumlewski i Krzysztof Piorun podzielili dziewczyny w następujący sposób:

IMG_0087

Fala I Międzyzdroje: Marcelina Spychalska, Natalia Matyla, Julia Ordon, Joanna Czerec, Patrycja Klawa, Andżelika Piorun rocznik 2002 i niespełna 11 letnia Zuzanna Kurek.

Fala II Międzyzdroje: Marcelina Spychalska, Lucyna Szulc, Estera Kalita, Marianna Litwiniec, Paulina Grygielewicz, Magdalena Szymańska, Justyna Glaubert, Katarzyna Wojciechowska

IMG_0199

Po 28 rozegranych meczach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – Victoria Sianów – 21 pkt.
II miejsce – Pomorzanin Nowogard – 14pkt.
III miejsce – Fala II Międzyzdroje – 13 pkt.
IV miejsce – Zalew Stepnica – 9 pkt.
V miejsce – Olimpia Szczecin Juniorki – 8 pkt.
VI miejsce – Vielgovia Szczecin – 5 pkt.
VII miejsce – Fala I Międzyzdroje – 5 pkt.
VIII miejsce – Kotwica Kołobrzeg – 3 pkt.

Oprócz pamiątkowych pucharów , medali i dyplomów przyznano również nagrody indywidualne ufundowane przez partnera technicznego turnieju Pana Kamila Kędzierskiego „ Sklep Sportowy Aut” Stargard Szczeciński:

Najlepsza strzelczyni turnieju : Malwina Grzelak – Victoria Sianów – 10 bramek
Najlepsza Bramkarka turnieju: Klaudia Zaklika – Kotwica Kołobrzeg
Najlepsza Zawodniczka turnieju: Anita Piotrowska – Pomorzanin Nowogard

IMG_0202

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju kierujemy w stronę rodziców naszych zawodniczek, którzy przygotowali słodki poczęstunek i bufet kawowy dla wszystkich uczestników turnieju. Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Organizator