BOK

Pod koniec 2013 roku spółka zdecydowała się na zamknięcie swojego Biura w Kamieniu Pomorskim fot. Archiwum

Nie mamy dobrych informacji dla osób korzystających z usług spółki ENEA.Firma całkowicie odmienia sposób korzystania z jej usług. Obecnie wdrażane są zmiany, nad którymi Enea pracuje już od ponad 2 lat. Główną i najważniejszą, którą odczują Klienci będzie możliwość załatwienia większości spraw przez internet lub telefon, bez potrzeby bezpośredniej wizyty w Biurze Obsługi Klienta – czytam w przesłanym komunikacie prasowym firmy.

Rzecznik Prasowy spółki zapewnia, że wdrożenie alternatywnych i znacznie wygodniejszych kanałów kontaktu z Eneą związane jest z rozwojem nowoczesnych narzędzi komunikacji oraz zmianą przyzwyczajeń Klientów. Według przedstawiciela spółki coraz częściej i chętniej korzystają oni z nowych form kontaktu z firmami usługowymi. Dotyczy to firm telekomunikacyjnych, ubezpieczeniowych, dostawców internetu, a także sprzedawców i dystrybutorów energii. E-mail, eBOK lub kontakt telefoniczny stopniowo zastępują osobistą wizytę w tradycyjnych biurach obsługi. Enea dostosowuje się do tych oczekiwań.

W związku z tym firma, po dokonaniu wnikliwych analiz, zdecydowała się zmniejszyć liczbę biur obsługi. Podejmując taką decyzję, wzięto pod uwagę przede wszystkim: średnią, miesięczną liczbę Klientów obsłużonych w konkretnych biurach; przewidywaną liczbę Klientów, którzy odwiedzą biura w przyszłości; potencjał rynku obsługiwanego przez dane biuro; odległości do najbliższego punktu, itp. – informuje Sławomir Krenczyk

Od 1 stycznia 2016 roku zostaną zamknięte Biura Obsługi Klienta w Opalenicy, Żninie, Wałczu, Chodzieży oraz Międzyzdrojach. Klientów załatwiających do tej pory swoje sprawy w zamykanych lokalizacjach, spółka zachęca do kontaktu przez infolinię – 611 111 111.