W dniach 4-5 listopada 2017 r. w Międzyzdrojach odbywał się Edukacyjny Sejmik Krajoznawczy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Województwa Zachodniopomorskiego. Spotkanie przewodników PTTK zorganizowane było przez Oddział PTTK w Międzyzdrojach  i Radę Oddziałów PTTK Województwa Zachodniopomorskiego w sali konferencyjnej Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego.

W obradach uczestniczyli prezesi oraz przedstawiciele oddziałów PTTK z terenu całego Województwa Zachodniopomorskiego, Rada Oddziałów, której przewodniczyła prezes Teresa Filipczyńska i zaproszeni goście: Bożena Wołowczyk- przedstawiciel Wydziału Turystyki i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego, Jan Magda – Przewodniczący Rady Miejskiej w Międzyzdrojach, Stanisław Felisiak – Zastępca Dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego i Rafał Domaradzki – przedstawiciel Zarządu Głównego PTTK ds. ubezpieczenia PTTK.

W sobotniej części dwudniowego sejmiku odbywały się prelekcje na temat: „Promocja Międzyzdrojów i okolic”, „Promocja produktów turystycznych Województwa Zachodniopomorskiego”, „Zachodniopomorskiej Drogi Św. Jakuba”, „Promocja walorów terenowych działalności oddziałów PTTK w woj. zachodniopomorskim” oraz „Informacje o ubezpieczeniach PTTK”.
W niedzielę, w dzień podsumowania Sejmiku, wszyscy uczestnicy obrad brali udział wycieczce autokarowej po wyspie Wolin. Goście poznali: Podziemne miasto w Przytorze, Gazoport i Latarnię Morską w Świnoujściu, Grodzisko w Lubinie, a także Jezioro Turkusowe w Wapnicy. Sejmik odbył się pod patronatem Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

Tomasz Rychłowski
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
UM w Międzyzdrojach