Siband_1

Nie ma dnia, by na plaży nie gubiło się dziecko, dlatego w Gminie Dziwnów zakupiono opaski, które będą rozdawane przez ratowników.

Scenariusz zwykle jest ten sam. Rodzic przyśnie, zajmie się rozmową i nawet nie zauważy, kiedy dziecko znika mu z pola widzenia. Tak często dzieje się w przypadku najmłodszych dzieci. Te starsze, zdarza się, że po wyjściu po loda czy gofra, nie potrafią już odnaleźć drogi powrotnej.  Do ratowników, płaczące maluchy przyprowadzają zupełnie obcy ludzie. Takie dzieci, zestresowane, przestraszone albo nie pamiętają numeru telefonu do swoich rodziców, albo w ogóle go nie znają. Czasami mają problem z powiedzeniem, jak się nazywają, bo bywa i tak, że zgubami są dzieci, które nawet jeszcze dobrze nie mówią. W Gminie Dziwnów tego lata, rodzice przed rozpoczęciem opalania będą mogli zgłosili się do ratowników po specjalne opaski na rękę.

Siband_3

Taką opaskę z wypisanym markerem numerem telefonu rodziców, zakłada się dziecku. Opaski będą znajdowały się na każdym stanowisku ratowników. Otrzyma je każdy  zainteresowany  zupełnie bezpłatnie. Numery telefonów wypisywane będą także przez ratowników.

Magdalena Balkowska-Nowak
MOSiK Dziwnów