Rada Miejska w Dziwnowie wyraziła zgodę na zakup samochodu dla Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz służb odpowiedzialnych za pielęgnację zieleni na terenie gminy. Łącznie na ten cel gmina wyda 120 tys. złotych. Możliwe, że nie jest to ostatnia decyzja w sprawie gminnej floty pojazdów. Burmistrz Grzegorz Jóźwiak myśli o zakupie nowego auta dla straży miejskiej. 

Ostatnio wymieniałem opony w Toyocie i przez to wracałem z Kamienia Pomorskiego ze strażą miejską. Jestem załamany stanem technicznym tego auta. Trzeba będzie w najbliższym czasie przymierzyć się do jego wymiany, bo straż miejska jest potrzebna i wykonuje szereg zadań, których nie byłoby kim zastąpić – stwierdził Grzegorz Jóźwiak.

W ubiegłym roku samorząd zainwestował 79 tys. złotych w służbową Toyotę. Zakup auta miał w teorii pozwolić na wyeliminowanie kosztów związanych z delegacjami pobieranymi z tytułu przejazdów służbowych prywatnymi samochodami. O sprawie informowaliśmy w publikacji – Miało być tanio, zmieniło się niewiele. Burmistrz wciąż z delegacjami i ryczałtem