DSC00513 — kopia

Wszystko wskazuje na to, że w Dziwnowie kolejny rok z rzędu nie odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – W tamtym roku daliśmy super plamę w powiecie, w regionie. Impreza zawsze odbywała się pod patronatem burmistrza. Społeczeństwo oczekuje takich wydarzeń – przekonywał podczas piątkowej sesji Radny Zbigniew Zwolan.

W trakcie wczorajszych obrad, radny chciał się dowiedzieć, czy WOŚP w przyszłym roku zagości w Dziwnowie. – Organizacja orkiestry to organizacja społeczna. Nie mamy możliwości wpłynięcia na to, że dotychczasowi organizatorzy nie chcą podjąć się tego zadania. Będzie taka orkiestra w Kamieniu Pomorskim i wszyscy będą mogli niestety uczestniczyć w tej orkiestrze. Druga odbędzie się w Międzyzdrojach – poinformował burmistrz Dziwnowa.

Opinię Grzegorza Jóźwiaka nie podziela Zbigniew Zwolan. Radny zasugerował, co może być powodem zniechęcenia organizatorów. – Zwykle tak było, że zawsze główny głos w tym temacie miał burmistrz. Społeczeństwo oczekiwało i oczekuje na tą imprezę, a mówienie, że nam się nikt nie zgłasza? Być może ludzie są zrażeni brakiem podziękowania za organizację. Zawsze było tak, że burmistrz licytował za 500zł duży tort i dzielił się ze społeczeństwem. To było fajne. Ludzie szli do kościoła a potem na imprezę. Mówienie o tym, że jest impreza w Kamieniu czy Goleniowie to ja dziękuje. Kiedyś promocją zajmował się na pół etatu jeden pracownik, teraz zajmuje się tym dział.

Zbigniewa Zwolana nie poparli inni radni. – Być może dużo ludzi oczekuje tego, aby taki sztab powstał w Dziwnowie. Odniosę się do tego osobiście, jeżeli ja widzę taką potrzebę, aby zainicjować takie działanie to robię to osobiście – stwierdziła wiceprzewodnicząca Joanna Piwińska. Radny Zwolan skwitował, że ma już swoje lata i może wspomóc orkiestrę w inny sposób.