a

19 września oficjalne otwarcie zmodernizowanego za prawie 30 mln. złotych portu rybackiego. Zakończona w tym roku inwestycja była w 100% finansowana z funduszy unijnych. Przebudowa obejmowała kompleksowy remont portu i modernizację drogi dojazdowej.

– Obecnie trwają prace wykończeniowe, a 19 września mieszkańcy będą mogli ocenić efekt końcowy – mówi Łukasz Dzioch, zastępca burmistrza Dziwnowa. – Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.

Wśród przygotowanych przez władze miasta atrakcji z tej okazji: koncerty, występy kabaretów i bieg Śledzia. Na scenie wystąpią m.in. zespoły „Skambomambo” i „Vinyl Mob” oraz kabaret „Czesuaf”.

Wykonane na terenie portu prace obejmowały m.in. pogłębienie basenu, budowę nowych pomieszczeń gospodarczych, biurowych, chłodni z wytwornicą lodu i miejsca sprzedaży ryb. W porcie wykonano oświetlenie, ciągi komunikacyjne, ogrodzenie terenu i monitoring. Drugim ważnym elementem było wykonanie drogi dojazdowej do portu czyli drogi wojewódzkiej nr 102 oraz drogi od zjazdu z mostu do bramy portu rybackiego. Powstała nie tylko nowa droga, ale i spora ilość miejsc parkingowych.
Szczegółowy program imprezy:
13:00   Start
14:00   rekreacyjny BIEG ŚLEDZIA /dystans 800m/
dla uczestników koszulki i medale okolicznościowe
16:00   Uroczyste otwarcie PORTU
17:00   występ Kabaretu „Czesauf”
17:30   KONCERT zespołu „Skambomambo”
19:00   występ kabaretu „Czesuaf”
19:45   KONCERT zespołu „VINYL MOB”
22:30   zakończenie

W roli konferansjera Dariusz Baranik (TVP Szczecin)

Dodatkowe atrakcje:
Występ renomowanego DJ/ Animacje dla Dzieci/ Kiermasz piracki/ Konkursy grupowe i indywidualne/ Wypuszczenie balonów.

Artykuł Sponsorowany