DSC08874

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Dziwnowie, radni zdecydują o zaproszeniu do Dziwnowa pięcioosobowej rodziny, repatriantów z Ukrainy. Jeżeli Rada wyrazi na to zgodę, gmina zobowiąże się zapewnić zaproszonej rodzinie pomoc przez okres 12 miesięcy.

Burmistrz Grzegorz Jóźwiak proponuje, aby pięcioosobowa rodzina repatriantów z Mariupola na Ukrainie zamieszkała w lokalu (daw. Jantara) złożonym z trzech pokoi, kuchni, łazienki, wc i przedpokoju. Mieszkanie zostałoby wyposażone w meble, sprzęt AGD, RTV, sprzęty gospodarstwa domowego służące do przygotowania posiłków. Rodzina mogłaby też liczyć na jednorazowy zakup środków czystości i higieny osobistej, artykułów spożywczych oraz artykułów pierwszej pomocy.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, małżeństwo z trójką dzieci, które obecnie przebywa w ośrodku w Rybakach, gdzie uczy się języka polskiego oprócz lokalu mieszkalnego miałoby także zapewnione źródło utrzymania przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy, pomoc w uzyskaniu zatrudnienia, podjęcia nauki przez dzieci oraz opiekę medyczną.