2014_Toyota_Corolla_LE_ECO_001

Kiedy inni biorą się za zaciskanie pasa – gmina Dziwnów inwestuje! Tym razem w służbową limuzynę wartą 79 tys. zł. Jaki cel ma zakup nowego auta dla gminy liczącej zaledwie 37 kilometrów kwadratowych? – Nie będziemy korzystać z prywatnych samochodów. Ma to być tańsze. Samochód nie służy do wyjazdów tylko po gminie, jeździmy do Szczecina, Katowic, Warszawy. Jeździmy dużo – mówi Grzegorz Jóźwiak.

Jak mówi burmistrz Grzegorz Jóźwiak, dziwnowski samorząd wystosował zapytania ofertowe do salonów Volkswagena, Skody oraz Toyoty.  – Jakieś tam oferty dostaliśmy, oczywiście z silnikami które tam były. Uznaliśmy, że są one nieodpowiednie więc doprecyzowaliśmy nasze wymagania i odpowiedziała tylko Toyota. Jest to wersja premium – mówi burmistrz Grzegorz Jóźwiak.

Z auta będą korzystać burmistrz, zastępca burmistrza czy sekretarz gminy. Wyposażenie w pakiecie premium obejmuje m.in. ABS, ASR (kontrola trakcji), elektryczne szyby przednie, komputer pokładowy, wspomaganie kierownicy, elektrycznie ustawiane lusterka, poduszkę powietrzną kierowcy, alufelgi, centralny zamek, klimatyzację manualną oraz światła przeciwmgielne.

Jak informowaliśmy na początku stycznia, w latach 2011-2015 urzędnicy z gminy Dziwnów na same delegacje przeznaczyli ponad 165 tys. zł. W przeliczeniu daje to około 198 tys. kilometrów przejechanych kilometrów. Z lokalnych samorządów, samochodem służbowym dysponuje jedynie gmina Golczewo oraz Powiat Kamieński. Co ciekawe, dziwnowski samorząd zdecydowała się na inwestycje, pomimo iż w ubiegłym roku zaciągnęła 16 mln złotych obligacji komunalnych.