101358363

Wszystko wskazuje na to, że gmina Dziwnów to kolejny samorząd wchodzący w skład powiatu kamieńskiego, który bierze pod lupę swoje wydatki związane z oświatą. Jak sugeruje w mailu skierowanym do naszej redakcji jeden z Czytelników, w kuluarach pojawiają się już pierwsze zapowiedzi oszczędności.

Po niedawnym audycie oświatowym, zadecydowano o cięciu wydatków na szkołę co wiąże się z łączeniem i tak już dużych klas Szkoły Podstawowej jak i ze zwolnieniami nauczycieli albo pracą na 1/3 etatu – stwierdza nasz Czytelnik.

Gmina Dziwnów dysponuje w tym roku budżetem wynoszącym 33 mln złotych. Z tej sumy, na oświatę przeznacza 6 mln 631 tys. zł. Państwo w formie subwencji dokłada do tej kwoty 3 mln 207 tys. zł. Szkoła Podstawowa w Dziwnowie zatrudnia 25 nauczycieli.

Czy w Dziwnowie przeprowadzono audyt w oświacie? Jeżeli tak to jakie są jego wnioski końcowe? Czy prawdą jest, że w Szkole Podstawowej dojdzie do łączenia klas oraz zwolnień kadry i redukcją etatów? – na te pytania postanowiliśmy uzyskać odpowiedź w dziwnowskim magistracie.

Audyt w oświacie jest w trakcie realizacji. Nie mamy jeszcze wniosków. Nie zapadły takie decyzje (przyp. red. dotyczące łączenia klas, zwolnień i redukcji etatów). Wnioski i rekomendacje które będą zawarte w dokumencie końcowym po wykonaniu Audytu w oświacie będą źródło stanowiły wskazówek dla władz gminy Dziwnów i będą materiałem do dyskusji – informuje z upoważnienia burmistrza sekretarz gminy Krzysztof Latuśkiewicz.