DSC04949

Po czteroletniej kadencji, dziś (14.04) w Wolinie odbędzie się Zjazd Powiatowy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przeżywająca kryzys lewica, która w ub. roku znalazła się poza parlamentem. Oprócz podsumowania czterech lat minionej działalności, SLD dokona wyboru nowych władz. Przypomnijmy funkcję przewodniczącego, pełni Marek Maślak.

Czy tym razem wybory będą trafniejsze? Warto przypomnieć, jak wyglądały wybrane cztery lata temu władze. Przewodniczącym wybrano wtedy Marka Maślaka, wiceprzewodniczącymi Grzegorza Jóźwiaka i Radosława Drozdowicza. Z tej trójki tylko Maślak pozostał w partii. Burmistrz Dziwnowa sam pożegnał się z Sojuszem znajdując nowych politycznych przyjaciół w środowisku Platformy Obywatelskiej.

Z kolei były wicestarosta Radosław Drozdowicz wyleciał z partii. Nieoficjalnie mówiło się, że pretekstem do jego wyrzucenia miało być zabranie ze ściany biura SLD tabliczki Grzegorza Napieralskiego, kiedy ten rozstał się z lewicą. Na swoim stanowisku do samego końca przetrwał Marek Maślak. Zawodowo związany z Golczewem – kierownik Zakładu Usług Publicznych w 2014 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego powiatu. Startując z pierwszego miejsca zdobył 32 głosy.