unnamed (3)

„Życzymy Wam Seniorzy tak aktywnego życia, aby nie było czasu na starzenie się”, między innymi tymi słowami swoją wdzięczność i gratulacje z okazji Dnia Seniora składali przedstawiciele samorządu Gminy Międzyzdroje, jednostek Gminnych ( Międzynarodowego Domu Kultury, Szkoły Podstawowej Nr 1 , Szkoły Podstawowej Nr 2, Gimnazjum nr 1, OPS, ZOŚ ) oraz goście indywidualni min.: Prezes PZEiR ze Szczecina, proboszcz parafii z Lubina ks. Waldemar Michałowski. Jak co roku w listopadzie ( 18 listopada br.), w sali teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury, około 120 seniorów z Gminy Międzyzdroje spotkało się, by uczcić swoje święto. Przy kawie i ciastku oraz ciepłym posiłku przygotowanym przez hotel „Międzyzdroje”, można było porozmawiać, spotkać znajomych i miło spędzić czas. Spotkanie seniorów poprowadziła Prezes Rejonowego  Oddziału Polskiego Związku Emerytów i Rencistów koło w Międzyzdrojach – Róża Siemak. Specjalny program artystyczny pt. ”Trzej wędkarze i…”  przygotował Teatr Rodzinny „Fantazja” pod kierownictwem Aliny Poskart, Iwony Sołtysiak i Ewy Kaśkosz – Sobolewskiej. Zabawny i komediowy scenariusz o przygodach wędkarzy, którzy złowili trzy złote rybki, spełniające ich życzenia rozbawił przybyłych na spotkanie seniorów.  Uroczystość uświetniły również występy zespołów: „Fale” i „Keja”, zespołu z Warszowa.

unnamed (4)

Po występach zespołów obył się koncert znanego pieśniarza, wykonawcy szant i autora piosenek o tematyce morskiej Jerzego Porębskiego, któremu towarzyszył Andrzej Mleczko.

unnamed (5)

Listopad to jesienny czas, warto jednak „wyjść z domu” i uczestniczyć w aktywnościach, by poczuć się odrobinę młodziej. Zapraszamy już za rok na kolejne spotkanie z okazji „Dnia Seniora”.

unnamed (6)

Anetta Czyżak
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą