unnamed

Pluszowy miś to od ponad stu lat ulubiona przytulanka dzieci na całym świecie. 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia.  Z tej okazji w Oddziale dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamień Pomorskim  zorganizowane zostało spotkanie na które zaproszone zostały dzieci z klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej nr 2.

Dzieci obejrzały prezentację o  historii powstania pierwszego pluszowego misia oraz o słynnych bajkowych bohaterach – misiu Paddingtonie , Kubusiu Puchatku, misiu Uszatku i innych. Uczniowie z klasy II c pięknie wyrecytowali wiersze i zaśpiewali piosenki o pluszowych misiach. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania „Przyjaciele na zawsze” przeczytanego przez bibliotekarzy i nauczycielkę.

unnamed (1)

Na zakończenie spotkania uczennice z klasy V c  przedstawiły pouczającą scenkę o misiu Uszatku i dobrym zachowaniu. Spotkanie przebiegło w sympatycznej i miłej atmosferze. Spotkanie przygotowały Anna Szadkowska – wychowawczyni klasy II c i Magdalena Wolanowska – bibliotekarka.

PiMBP Kamień Pomorski