a3

Wiele emocji towarzyszyło nam przy przygotowywaniu tego festynu. Skąd wziąć produkty na 50 litrów kartoflanki? Jak przyprawić taką ilość zupy by smakowała i juniorowi i seniorowi? Będzie padało? 26 września 2015r. na terenach zielonych przy SP-2 w Wapnicy świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka.

b3

Imprezę zorganizowało Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 w Wapnicy. Było to jedno z działań realizowanych w ramach projektu „Klubik rodzinny: Od juniora do seniora” finansowanego w ramach grantu Mikrodotacje – małe inicjatywy lokalne. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

c3

Jak na święto ziemniaka przystoi wiele atrakcji było ziemniaczano-kartoflanych: ziemniaczane wykopki, rzut ziemniakiem do celu, slalom z ziemniakiem, konkurs na najdłuższą obierkę ziemniaczaną, kącik kreatywny „ziemniaki-cudaki”. Ogromną popularnością wśród dzieci cieszyło się również malowanie twarzy i zabawy na dmuchanym zamku. Nie zapomnieliśmy również o strawie dla ciała. Każdy z uczestników festynu mógł skorzystać z gratisowej grillowanej kiełbaski i pieczonego ziemniaka, nie brakowało amatorów gorącej kartoflanki i słodkości upieczonych przez rodziców dzieci z SP-2 w Wapnicy.

d3

Bardzo mile zaskoczyła nas ilość uczestników festynu: ponad 200 osób w wieku od juniora do seniora, co cieszy ponieważ celem realizowanego przez nas projektu jest integracja rodzin i wszystkich jej członków w każdym wieku.

e3

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, którzy wsparli organizację pikniku: Hotel Aurora, Firma Mięsort – p. Leszek Hunko, Piekarnia Żelek, hurtownia Solmar. Pięknie dziękujemy również pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach na pomoc których zawsze możemy liczyć podczas organizowania wszelkich wydarzeń. W szczególny sposób dziękujemy zespołowi śpiewaczemu BRYZA, Strażakom z OSP w Lubinie oraz Panom Damianowi Jastrzębskiemu i Tomaszowi Zawadzkiemu za wyjątkowe zaangażowanie i uświetnienie festynu proponowanymi przez nich atrakcjami.

Organizator