Za nami Dzień Otwarty ZSP w Kamieniu pomorskim.  Program był bardzo bogaty i wiele wydarzeń działo się w tym samym czasie. W sali gastronomicznej uczniowie  klas Technikum Żywienia rywalizowali w konkursie polegającym na przygotowaniu  dekoracji stołów wielkanocnych. Finał odbył się o godzinie 11.00. A oto wyniki uzgodnione przez szacowne jury:

I miejsce         Martyna Młynarska z klasy I TŻ
II miejsce        Wiktoria Frydrych z klasy I TŻ
III miejsce        Karolina Owczarek z kl. III TŻ
Wyróżnienia: Natalia Kocaj, Mateusz Szyłejko, Sylwia Orzechowska, Michał Nowak

W holu głównym przygotowany był stół z potrawami świątecznymi, można było również skosztować żurku i podglądnąć sztukę carvingu, w wykonaniu naszego ucznia. W pracowni technologicznej trwał pokaz Mariusza Siwaka, uczestnika 6. edycji  programu Top Chef, który w asyście Czesława Mikołajczyka (nawiasem mówiąc również  naszego dawnego ucznia), przygotowywał takie cuda, jak polędwiczkę wieprzową z puree z topinamburu z gotowanymi warzywami z płatkami róży, kurczak kukurydziany z puree z batatów i pomarańczy z pianą tymiankową z pudrem z młodego jęczmienia i … dalej jest jeszcze smaczniej, ale brak tu niestety miejsca na szczegółowy opis.

W sali gimnastycznej odbywały się cyklicznie pokazy praktycznego zastosowania przenośnego bionicznego szkieletu, przeznaczonego do rehabilitacji pacjentów z niedowładem kończyn dolnych. Dziękujemy przedstawicielom kamieńskiego uzdrowiska i cierpliwej pacjentce!

Jednocześnie- również w sali gimnastycznej- uczniowie mogli skorzystać z porady doradcy zawodowego Joanny Przybyły. Swoje stoisko miał również bank Pekao S.A. Oprócz propozycji dla ciała było również coś dla ducha. Pan Valerii Burianenko zaprezentował mini recital na saksofon i klarnet.

Dziękujemy wszystkim naszym gościom, przedstawicielom władz powiatowych i miejskich za przybycie, sponsorom nagród dla uczniów za swoją obecność i hojność, panu Mariuszowi Siwakowi za popis sztuki kulinarnej.

(M. B.)