IMG_4043

8 marca w Międzynarodowym Domu Kultury odbyły się uroczystości z okazji Dnia Kobiet. Wieczór rozpoczął się wernisażem wystawy zatytułowanej „Do trzech razy sztuka” autorstwa Krzysztofa Nowaka, Artura Kubasika oraz Bartka Wutke.

Krzysztof Marek Nowak – etnolog, dziennikarz i fotograf. Od ponad 20 lat dziennikarz. Początkowo w tygodniku „Wyspiarz”. Pomysłodawca i twórca popularnej na wyspach w drugiej połowie lat 90 –tych Rozgłośni Radiowej „Radio 44”. Od połowy 2000 roku wydawca i redaktor naczelny tygodnika „Wyspiarz Niebieski” oraz portalu internetowego www.wyspiarzniebieski.pl. Od wielu lat zajmuje się fotografią, głównie przyrodniczą, zabytkami architektury, reportażową i tą związaną z codzienną pracą dziennikarską. W swoim dorobku jako fotografik ma trzy indywidualne wystawy, dwie w Galerii ART Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu oraz w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach.

IMG_4077

Na obecnej wystawie w MDK zostały przedstawione m.in. niezwykłe „twarze” drzew, które autor dostrzegł podczas swoich licznych wędrówek po okolicznych lasach. Bardzo oryginalne są prace, oprawione w ramki z kawałków gałązek i kory drzew.

Artur Kubasik, jak wielu przyszłych fotoreporterów przygodę z fotografią zaczynał z legendarnym Zenitem. Do 2013 roku związany był z Gazetą Wyborczą, dokumentując codzienne życie mieszkańców polskich wysp i Zachodniego Pomorza. Obecnie mieszka w Lubinie, każdą wolną chwilę spędza w Wolińskim Parku Narodowym. Oddaje się tam swojej nowej pasji –fotografii przyrodniczej. Godzinami w ciszy podpatruje wolno żyjące zwierzęta.

Bartek Wutke pracę zaczynał w Radio 44 nadającym w Świnoujściu. Później zwiedził wszystkie redakcje w okolicy –Wyspiarza, Świnoujście Dzisiaj, Głos Szczeciński. Próbował szczęścia na stałym lądzie w Poznaniu i Warszawie, współpracując z Głosem Wielkopolskim, legendarnym portalem tutej.pl oraz ogólnopolską agencją Newspix. Może pochwalić się publikacjami w niemal wszystkich polskich gazetach. Podczas kilku lat pracy fotoreporterskiej miał okazję fotografować wielu mniej lub bardziej znanych ludzi.

IMG_4100

Wystawę można zwiedzać do 31 marca. Następnym punktem wieczoru było przedstawienie teatru rodzinnego „Fantazja”. Grupa teatralna pod kierownictwem Ewy Sobolewskiej-Kaśkosz, Aliny Poskart oraz Iwony Sołtysiak przygotowała na tą szczególną okazję cztery bloki tematyczne: Kobieta Idealna, Umieć Odejść, Zdarzyło się w Dniu Kobiet oraz Pokaz mody niekonwencjonalnej. Przy świecach i lampce wina widzowie obejrzeli pełny humoru spektakl. Każda z przybyłych pań została obdarowana symbolicznym tulipanem, był też słodki poczęstunek.

Uwieńczeniem wieczoru był występ zespołu „Backstage acoustic”. Młodzi, utalentowani muzycy, półfinaliści programu „ Must be the music” III, oraz uczestnicy programu „ Mam talent”, mają już w swoim dorobku cztery płyty coverowe. Duet gitarowo-wokalny ma na swoim koncie setki występów w Polsce i za granicą, zawsze spotyka się z ciepłym odbiorem publiczności. Utwory w wykonaniu „Backstage acoustic” to prawdziwa uczta dla melomana.

Organizator