Dzien_Kobiet_-_plakat_2016

W niedzielę 6 marca o godzinie 15:00 w sali Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym przy ul. Garncarskiej na zaproszenie Burmistrza Kamienia Pomorskiego Stanisława Kuryłły wystąpi Aleksandra Wojciechowska.

Aleksandra Wojciechowska – sopran, wieloletnia członkini i solistka Chóru Dziecięcego Don – Diri – Don. Jest studentką studiów magisterskich w klasie prof. dr hab. Iwony Kowalkowskiej w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Brała udział w wielu projektach realizowanych na scenach Poznania.

Melomani z Kamienia Pomorskiego mieli możliwość zobaczyć i usłyszeć ją w czasie koncertu finałowego podsumowującego III Warsztaty Techniki i Interpretacji Wokalnej, gdzie wykonała partię sopranu solo w Stabat Mater Pergolesiego. Na tym samym festiwalu śpiewała również arie z Pasji Św. Jana – J. S. Bacha. Podczas koncertu kamieńskiego będzie jej towarzyszyła pianistka Agnieszka Garniewicz.

Ponieważ koncert jest dedykowany Paniom, artystka wystąpi w lżejszym repertuarze operowym i operetkowym, być może będzie również okazja do wspólnego śpiewania. Po koncercie jest przewidziany poczęstunek przygotowany przez firmę Pana Wiesława Żelka.

KADEK