OLYMPUS DIGITAL CAMERA

21 stycznia 2016 roku na Świetlicy Wiejskiej w Ostromicach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nie było to zwykle spotkanie,gdyż swoją obecnością zaszczycił nas Teatr ” MY” działający przy OREW w Przybiernowie.

Spektakl pod tytułem „DREWNIANA MISKA” według Edmunda Morrisa w reżyserii Pani Bożeny Daniluk wycisnął łzy z oczy każdego oglądającego tą sztukę. Wzruszenie ściskało gardło,serce biło jak dzwon gdy artyści przedstawiali los starszego człowieka który jest już nikomu nie potrzebny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kabaret pod tytułem „OBIADEK I WIGILIA” rozbawił śmiesznymi tekstami uczestników naszej uroczystości. Poziom artystyczny był na bardzo wysokim poziomie,dzięki artystom:Bożena Daniluk,Magdalena Gniadek,Beata Skierska,Anna Wrzodak,Małgorzata Szczygieł,Wioletta Więcław,Marek Deja. Każda Babcia i Dziadek otrzymali piękne kwiaty i laurki przygotowane przez Panią Adę Klimczyk i dzieci uczęszczające na zajęcia Świetlicowe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na koniec uroczystości swoje umiejętności wokalne zaprezentowała OSTROMICE KAPELA,wzbudzając zadowolenie uczestników uroczystości. Były tańce,winko i kawały opowiadane przez Babcie i Dziadków.Kto nie był niech żałuje. Serdecznie dziękuję Pani Anecie Powalka i Zanecie Majewskiej za słodkości i przygotowanie spotkania.

Dzień Babci i Dziadka 2016 zapadnie głęboko w naszej pamięci.

Sołtys Ostromic.
Bogdan Jarosław Czaplicki