W piątek (14.04.2017r.), dzięki współpracy policjantów dzielnicowych, przewodników psów służbowych oraz „kryminalnych” zatrzymano sprawcę kradzieży z włamaniem. Ponad to mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające. Za czyn ten grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim po przyjęciu zawiadomienia o popełnionym przestępstwie, niezwłocznie na miejsce zdarzenia wysłał patrol dzielnicowych. Ci w wyniku czynności podjętych wspólnie z „kryminalnymi” oraz przewodnikami psów służbowych, dotarli do sprawcy kradzieży z włamaniem. Okazał się nim być 27-letni mieszkaniec Powiatu kamieńskiego. W trakcie wykonywania czynności służbowych, policjanci ujawnili przy mężczyźnie papierowe zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Jak się później okazało, była to marihuana o wadze ponad 1 grama.

27-latek został zatrzymany i doprowadzony do kamieńskiej Komendy, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim