DSC03114 — kopia

Utrata zaufania, zdarzenia związane z tragicznym wypadkiem który miał miejsce w DPS, wprowadzenie w błąd Zarządu co do likwidacji mienia, konflikt międzyludzki panujący w zakładzie to jak udało się nam dowiedzieć powody rozwiązania umowy o pracę z dyrektorem Domu Pomocy Społecznej – Krzysztofem Szubertem. Decyzja o odwołaniu dyrektora, zapadła podczas piątkowego (22.01) posiedzenia Zarządu Powiatu.

Przypomnijmy 28 grudnia informowaliśmy naszych Czytelników, o feralnej kontroli jaka miała miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie. Wykazała ona, że dyrektor DPS chciał zlikwidować sprzęt, którego w jednostce już dawno nie było. Kolejnym na liście przewinień dyrektora były wydarzenia, które miały miejsce kilka dni po tragicznym wypadku w śniatowskiej placówce w połowie sierpnia. Jedna z mieszkanek domu wychyliła się przez okno i wypadła z drugiego piętra. Po przewiezieniu do szpitala zmarła. Sprawą zajmował się prokurator. Choć tragiczne zdarzenie miało miejsce w poniedziałek to już w piątek w DPSie zorganizowano grilla.

Za zorganizowanie „grilla” wyjaśnień od dyrektora osobiście zażądał starosta – To po prostu niedopuszczalne. Wszyscy mieszkańcy stanowią jedną rodzinę. Zamiast czasu żałoby, zorganizowano „bibę” – mówił wtedy naszej redakcji Józef Malec.