PKP opublikowało listę blisko 200 dworców kolejowych, które zostaną wyremontowane bądź wręcz zbudowane od podstaw do roku 2023. Wśród planowanych do remontu czy przebudowy obiektów nie ma dworca w Kamieniu Pomorskim. PKP dworca modernizować nie zamierza, nie chce go też oddać kamieńskiemu samorządowi. Wszystko więc wskazuje na to, że budynek będzie w dalszym ciągu szpecił.

Program został przyjęty we wrześniu ubiegłego roku. To, ile obiektów zostanie w nim ostatecznie ujętych, zmieniało się jednak z upływem czasu. Na opublikowanej niedawno przez PKP liście można znaleźć m.in. główny dworzec w Poznaniu, Olsztynie, Wałbrzychu i Rzeszowie, dworce w Raciborzu, Słupsku, Suwałkach, Włocławku, Koszalinie, Koluszkach, Gorzowie Wielkopolskim, czy Dąbrowie Górniczej. Trzeba jednak przypomnieć, że rok temu można było przeczytać, że do modernizacji wytypowano ponad 450 obiektów.

Modernizacji dworca nie będzie, nie ma także chęci przekazania sypiącego się obiektu gminie Kamień Pomorski. Jak tłumaczy Burmistrz Stanisław Kuryłło rozmowy z kolejową spółką PKP są bardzo trudne.

Wszyscy wiemy jak wygląda obecnie dworzec. Nie jest on z pewnością wizytówką tej części miasta. Chcieliśmy to zmienić, byliśmy nawet umówieni na spotkanie, na którym miało dojść do przekazania obiektu. W dniu w którym miało się ono odbyć, otrzymaliśmy telefon ze spółki, iż spotkanie zostało odwołane. Okazuje się bowiem, że aby przekazać dworzec gminie, potrzebna jest zgoda kilku spółek utworzony na bazie dawnego PKP, a te same między sobą współpracują niekiedy niezbyt chętnie – informuje Burmistrz Stanisław Kuryłło.