Mamy drogę do nieba – mówili niektórzy z rozradowanych mieszkańców, obecnych na dzisiejszym uroczystym przecięciu wstęgi na przebudowanym, blisko kilometrowym odcinku drogi w Zastaniu. 

Droga ma nawierzchnię z płyt drogowych typu jomb. Inwestycja obejmuje wykonanie jezdni, mijanek z płyt żelbetowych, zjazdów z kostki brukowej betonowej, poboczy gruntowych, zabiegów renowacyjnych istniejącego rowu wraz z naprawą skarp.

To jest nasz obowiązek rozwiązywać problemy i potrzeby mieszkańców. Za każdym razem mówię, przepraszam że to trwało tak długo albo dopiero teraz. Tych pieniędzy tak jak w budżecie własnym jest określona liczba i wydaje się na potrzeby które są najpilniejsze a później dopiero realizuje się marzenia. W naszym przypadku te drogi są często marzeniami i zrobienie ich powoduje, że wszyscy są zadowoleni i radośni. Mam nadzieję, że ta droga, która powstała w tej technologii, to nie jest jedyny przykład. W utrzymaniu lub inwestycjach zawsze można coś łatwiej przy takiej drodze zrobić – podkreślił wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Budowa prawie kilometra drogi pochłonęła blisko 800 tysięcy złotych. Dofinansowanie w kwocie 152 tys. zł przekazał wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego. Jak zapowiedział Jarosław Rzepa, suma ta wzrośnie ze względu na dodatkowe środki jakie trafią do gminy z Urzędu Marszałkowskiego.