Zboża ścięte, plony zebrane, wrzesień już za nami, a tym samym czas Dożynek i święta Plonów. W tym roku, po raz pierwszy Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów wzięło udział w Ogólnopolskich Dożynkach Prezydenckich w Spale. Stowarzyszenie promowało Pomorze Zachodnie, tworząc osadę Słowian i Wikingów.

Dodatkowym elementem była prezentacja rzemiosł sprzed 1000 lat oraz szereg animacji dla dzieci oraz dorosłych. Prezentowana była oferta turystyczna regionu. Każdy chętny mógł także spróbować produktów lokalnych, regionalnych i tradycyjnych województwa zachodniopomorskiego. Para Prezydencka z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem odniosła się do prezentacji przygotowanej przez członków wolińskiego Stowarzyszenia.

Barzkowice po słowiańsku

– Targi Rolne „Agro Pomerania” są nie tylko specjalistyczną imprezą związaną z rolnictwem. Barzkowice są również miejscem spotkania miasta i wsi, pełnym wystaw rękodzieła, malarstwa, konkursów, a także produktów tradycyjnych i regionalnych o niesamowitych walorach smakowych oraz zdrowotnych – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

XXX Barzkowickie Targi Rolne już za nami. Po raz drugi w tej ogromnej, plenerowej imprezie wzięło udział Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów promując nie tylko woliński skansen, ale także Wolin i wiele ciekawostek naszego regionu.

Prezentowane warsztaty rzemiosł dawnych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, którzy licznie i chętnie brali w nich udział.

fot. Kancelaria Prezydenta RP, Urząd Marszałkowski