2 maja 2017 roku mieszkaniec Gminy Międzyzdroje został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Międzyzdrojach za kierowanie gróźb karalnych i uszkodzenie ciała innej osoby. Ponad to 22-latek podczas zatrzymania posiadał przy sobie marihuanę. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek międzyzdrojscy policjanci zatrzymali 22-letniego sprawcę przestępstw: uszkodzenia ciała i kierowania gróźb karalnych, wobec mieszkańca gminy Międzyzdroje. W trakcie wykonywania czynności służbowych, mundurowi ujawnili przy sprawcy susz roślinny o wadze ok 0,5 grama. Jak się później okazało, była to marihuana.

22-latek został doprowadzony do Komisariatu Policji w Międzyzdrojach, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Następnie osadzono go w policyjnym areszcie w Komendzie Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. W związku z popełnionymi przestępstwami Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu, zastosowała wobec 22-latka środek zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim