Zbliża się kolejny okres, w którym wszyscy beneficjenci programu Rodzina 500 plus będą, aby móc pobierać dalsze świadczenia, będą zobowiązani do składania nowych wniosków. Jak zauważa jeden z naszych Czytelników, widać to po zachowaniu jego niektórych znajomych. 

1 października rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy dla wszystkich rodzin, które korzystają ze świadczeń rodzinnych, m.in. 500 plus. Oznacza to, że jeśli chcą dalej otrzymywać wsparcie muszą złożyć nowy wniosek. Ich przyjmowanie rusza 1 sierpnia i potrwa do końca września. Rodziny, które zrobią to jeszcze w czasie wakacji będą mogły liczyć na to, że pieniądze otrzymają na konto jeszcze w październiku.

Kolejny okres 500 plus zbliża się wielkimi krokami. Ludzie tylko o tym mówią, już moi znajomi którzy mają dzieci wykombinowali L4 na początku lipca, aby w sierpniu przedstawić obniżone zaświadczenie o zarobkach. Niektórzy na każdym kroku kombinują, jakby tu dostać świadczenie i nie przekroczyć progu dochodu. Co na to Ośrodki Pomocy Społecznej? Świetny sposób na parę złotych prawda? Obniżanie sobie poziomu zarobków. Ja wychowałem czwórkę dzieci i pracowałem sam. Nie było „pińcet plus” i moje dzieci wyrosły porządnych ludzi. Wszystkie skończyły szkołę, mają pracę, dom, rodzinę – ale „pińcet” nie dostaną na swoje dzieci bo zarabiają za dużo – dodaje nasz Czytelnik.