Dokładnie rok temu, na portalu kamienskie.info burmistrz Andrzej Danieluk zapowiedział walkę o „Czyste Golczewo”. Mam pytanie co się zmieniło? Psich kup jest coraz więcej, a szczególnie nad jeziorem i blisko Orlika czy placu zabaw – napisał w mailu do naszej redakcji jeden z Czytelników.

9 marca Andrzej Danieluk zapowiadał, że do walki o czystość na ulicach i skwerach gmina użyje kamer monitoringu. – To nowy pomysł, który w najbliższym czasie będziemy wprowadzać – podkreślał burmistrz Golczewa. Gmina Golczewo dysponuje siedmioma kamerami rozmieszczonymi w najważniejszych punktach miasta. Zainstalowano je pod koniec 2014 roku. Obejmują swoim zasięgiem ulice Zwycięstwa, Witosa i promenadę nad jeziorem Szczucze.

Na ulicy Zwycięstwa wynajmuje mieszkanie rodzina z psem. Jest to duży mieszaniec wilczura, który jest wyprowadzany, ale nigdy nikt po nim nie sprząta. Wspólnota mieszkaniowa na ulicy Zwycięstwa 44 – człowiek dba o porządek – a tu ktoś weźmie psa, który robi kupę na środku chodnika i nawet po nim tego nikt nie posprząta!. To samo jest na trasie nad jezioro – tam psy są wyprowadzane w stronę placu zabaw, gdzie robi się dla nich wybieg! Jest przecież monitoring. Czy nie można iść z psem do lasu albo mieć woreczki do posprzątania po nim?! – napisał jeden z mieszkańców Golczewa.