12309493_915176625214997_4179309566400626891_o

Do naszej redakcji zwrócił się zawiedziony mieszkaniec, który dopytuje, czy Kamień Pomorski podzieli losy Słupska, gdzie pierwszy raz od lat zdecydowano się nie ustawiać choinki pod tamtejszym magistratem.

Co wieczór wyglądam z okna na nasz przepiękny Ratusz Miejski w Kamieniu Pomorskim z nadzieją że zobaczę przepiękną choinkę która rozpocznie tą magię świąt Bożego Narodzenia w Kamieniu Pomorskim… niestety co wieczór jestem coraz bardziej zawiedziony.. choinki nie ma magii świąt również nie ma.. Czy plac przy Ratuszu w Kamieniu Pomorskim podzieli los placu w Słupsku gdzie również zrezygnowano z choinki? – dopytuje pan Andrzej.

Burmistrz uspokaja. – Niebawem pod ratuszem stanie żywe drzewko. Ozdoby zawisną także w najbliższym otoczeniu urzęduzapewnia Stanisław Kuryłło.

To nie jedyna kwestia, poruszona przez naszego Czytelnika. – Postanowiłem dzisiaj wyjść wobec tego na miasto i poszukać magii świąt w Kamieniu Pomorskim, udałem się jak co roku na tzw. ulicę zamkniętą gdzie co roku ulica była przepiękni oświetlona. Niestety przeszedłem cały Kamień Pomorski a na ulicach magii świąt brak. Jedynie rondach w Kamieniu Pomorskim stoją… o zgrozo metalowe choinki, a właściwie konstrukcje przypominające choinki. Gdzie magia świąt? Gdzie pachnąca Świętami choinka? Czy nasze miasto naprawdę stało się tak bardzo sztuczne? Tak bardzo metalowe?dopytuje rozgoryczony Mieszkaniec.