kotlet

– Moje dziecko uczęszcza do technikum hotelarskiego w ZSP w Kamieniu Pomorskim. I super, tylko że praktyki, odbywa w kuchni. Czy smażenie kotletów jako tania siła robocza pomoże mu w zawodzie? Czy moje dziecko nie powinno wdrażać się do pracy w swoim kierunku? – dopytuje jedna z Czytelniczek.

Wszystko przez poruszony przez nas wczoraj (26.10) temat planowanego łączenia klas (które po decyzji Zarządu nie doszło do skutku). Wywołał on nie lada poruszenie wśród naszych Czytelników. Piszący do naszej redakcji rodzice podnosili różne kwestie, jedną z nich był sposób kształcenia w kamieńskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.

– Zachodzę w głowę czy ja wysłałam dziecko na hotelarza czy do gastronomika? Czy ja mam pewność, że szkoła w odpowiednim kierunku kształci dzieci? – dopytuje jedna z Czytelniczek, dodając że jej dziecko, które jest uczniem Technikum Hotelarskiego zamiast wdrażać się w swoim zawodzie smaży kotlety na kuchni.

– Dzieci maja mieć egzaminy z zawodu pytanie z czego z umiejętności rozlewania zupy, pisania faktur czy rezerwacji? Czy to oznacza, że zamiast praktyk w swoim zawodzie, dzieci w hotelach będą pracowały w kuchni? – pyta dalej.

Wątpliwości postanowiliśmy rozwiać u źródła, kierując pytania droga mailowa na adres Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Do tematu wrócimy.